| Meetperiode | Noordoost-Brabant | Nederland |
|---|---|---|
| 2020 | 17.000 | 433.000 |
| 2021 | 18.000 | 449.000 |
| 2022 | 18.000 | 473.000 |
| 2023 | 20.000 | 510.000 |
| 2024 | 21.000 | 552.000 |
| 2025 | 21.000 | 555.000 |
CBS publiceert de aantallen in duizenden. Voor leesbaarheid zijn ze met duizend vermenigvuldigd. CBS StatLine 86277NED; selectie A000209, AM27.
De meetpunten voor Noordoost-Brabant
Het verloop in Noordoost-Brabant begint bij 17.000 in 2020 en bereikt 21.000 in 2025. In volgorde van de meetpunten zijn de tussenstappen +1.000, 0, +2.000, +1.000, 0 werkenden. De grootste absolute stap voor Managers valt tussen 2022 (18.000) en 2023 (20.000). In deze selectie geldt 2020 met 17.000 als laagste meetpunt, en 2024 met 21.000 als hoogste. De eindwaarde ligt daarmee 0 onder dat maximum en 4.000 boven het minimum van Noordoost-Brabant.
Hoe verhoudt Managers zich tot het gebied?
Van 2020 tot 2025 verschoof het totaal voor Noordoost-Brabant van 333.000 naar 350.000 werkenden. De verandering binnen Managers was +4.000, bij een totale regionale beweging van +17.000. In 2020 kwam de categorie daarmee uit op 5,11 procent van Noordoost-Brabant en in 2025 op 6 procent. Binnen dezelfde regio heeft Pedagogische beroepen een bijna zo grote telling (22.000), vanuit 20.000 bij het eerste meetpunt. Sommige branchegroepen binnen de bron overlappen; deze twee categorieën zijn apart vergeleken.
Welke beroepsklassen veranderden in hetzelfde gebied?
Bij Technische & ICT beroepen in Noordoost-Brabant verandert de geschatte omvang tussen 2020 en 2025 van 66.000 naar 74.000 werkenden. De beweging van +8.000 is de grootste toename of de kleinste afname onder de overige opgenomen klassen. Aan het andere uiteinde gaat Creatieve, agrarische, overige beroepen van 21.000 naar 15.000 (-6.000). Voor Managers zelf is het verschil +4.000 werkenden. De drie aantallen geven geen overstapstromen tussen beroepen.
Van alle Nederlandse werkenden binnen Technische & ICT beroepen woont naar schatting 3,83 procent in Noordoost-Brabant (74.000 op 1.930.000). Voor jouw selectie Managers is dat 3,78 procent. In een kennismakingsprogramma kan Technische & ICT beroepen daarom ter sprake komen als afzonderlijke beroepsachtergrond. Of een inwoner uit Noordoost-Brabant de stap naar zelfstandig ondernemerschap wil zetten, vergt een eigen gesprek.
Van Noordoost-Brabant naar de landelijke reeks
Voor heel Nederland bedraagt Managers in 2025 555.000 werkenden; in 2020 waren het er 433.000. De landelijke beweging over dat venster komt neer op +28,2%, tegenover +23,5% voor Noordoost-Brabant. In absolute aantallen ligt Nederland +122.000 ten opzichte van de beginmeting. Het aandeel van Noordoost-Brabant in de nationale reeks gaat van 3,93 naar 3,78 procent. Dat verloopt niet noodzakelijk in dezelfde richting als het aandeel van Managers binnen het regionale totaal van 350.000.
Welke gebieden lijken op de eindstand?
Onder de 35 vergelijkbare gebieden met een positieve meetwaarde voor Managers en een beschikbare beginmeting zijn er 6 met een hogere eindstand dan Noordoost-Brabant. De stand van 21.000 is binnen deze selectie niet gedeeld. Het dichtst in absolute aantallen komt Noord-Holland Noord met 22.000, gevolgd door West-Brabant met 22.000. Relatief aan het eigen regionale totaal lopen de andere gebieden van 4,19 procent in Groningen tot 7,35 procent in Gooi en Vechtstreek. Ter vergelijking staat Noordoost-Brabant op 6 procent voor Managers.
Vertaal beroepservaring naar een waarneembare handeling
Vraag in een profielgesprek over Managers in Noordoost-Brabant naar één zelfstandig genomen beslissing. Leg er een tweede herkomstprofiel naast, bijvoorbeeld Pedagogische beroepen, met afgerond 22.000 werkenden in Noordoost-Brabant. Hoe anders zag de opdracht eruit voor iemand uit dat tweede werkveld? Gebruik de vergelijking met Noord-Holland Noord (22.000 bij Managers) om de keuze van het gespreksgebied te bespreken. De inwonerstelling bewijst geen beschikbaarheid en is ook geen telling van banen op de werkplek.



