| Meetperiode | Noord-Holland Noord | Nederland |
|---|---|---|
| 2020 | 14.000 | 327.000 |
| 2021 | 13.000 | 323.000 |
| 2022 | 15.000 | 332.000 |
| 2023 | 15.000 | 337.000 |
| 2024 | 14.000 | 347.000 |
| 2025 | 15.000 | 346.000 |
CBS publiceert de aantallen in duizenden. Voor leesbaarheid zijn ze met duizend vermenigvuldigd. CBS StatLine 86277NED; selectie A000228, AM15.
De meetpunten voor Noord-Holland Noord
Het verloop in Noord-Holland Noord begint bij 14.000 in 2020 en bereikt 15.000 in 2025. In volgorde van de meetpunten zijn de tussenstappen -1.000, +2.000, 0, -1.000, +1.000 werkenden. De grootste absolute stap voor Openbaar bestuur, veiligheid en juridische beroepen valt tussen 2021 (13.000) en 2022 (15.000). In deze selectie geldt 2021 met 13.000 als laagste meetpunt, en 2022 met 15.000 als hoogste. De eindwaarde ligt daarmee 0 onder dat maximum en 2.000 boven het minimum van Noord-Holland Noord.
Hoe verhoudt Openbaar bestuur, veiligheid en juridische beroepen zich tot het gebied?
Van 2020 tot 2025 verschoof het totaal voor Noord-Holland Noord van 355.000 naar 375.000 werkenden. De verandering binnen Openbaar bestuur, veiligheid en juridische beroepen was +1.000, bij een totale regionale beweging van +20.000. In 2020 kwam de categorie daarmee uit op 3,94 procent van Noord-Holland Noord en in 2025 op 4 procent. Binnen dezelfde regio heeft Creatieve, agrarische, overige beroepen een bijna zo grote telling (19.000), vanuit 22.000 bij het eerste meetpunt. Sommige branchegroepen binnen de bron overlappen; deze twee categorieën zijn apart vergeleken.
Welke beroepsklassen veranderden in hetzelfde gebied?
Bij Technische & ICT beroepen in Noord-Holland Noord verandert de geschatte omvang tussen 2020 en 2025 van 63.000 naar 72.000 werkenden. De beweging van +9.000 is de grootste toename of de kleinste afname onder de overige opgenomen klassen. Aan het andere uiteinde gaat Transport en logistiek beroepen van 29.000 naar 26.000 (-3.000). Voor Openbaar bestuur, veiligheid en juridische beroepen zelf is het verschil +1.000 werkenden. De drie aantallen geven geen overstapstromen tussen beroepen.
Van alle Nederlandse werkenden binnen Creatieve, agrarische, overige beroepen woont naar schatting 4,12 procent in Noord-Holland Noord (19.000 op 461.000). Voor jouw selectie Openbaar bestuur, veiligheid en juridische beroepen is dat 4,34 procent. In een kennismakingsprogramma kan Technische & ICT beroepen daarom ter sprake komen als afzonderlijke beroepsachtergrond. Of een inwoner uit Noord-Holland Noord de stap naar zelfstandig ondernemerschap wil zetten, vergt een eigen gesprek.
Van Noord-Holland Noord naar de landelijke reeks
Voor heel Nederland bedraagt Openbaar bestuur, veiligheid en juridische beroepen in 2025 346.000 werkenden; in 2020 waren het er 327.000. De landelijke beweging over dat venster komt neer op +5,8%, tegenover +7,1% voor Noord-Holland Noord. In absolute aantallen ligt Nederland +19.000 ten opzichte van de beginmeting. Het aandeel van Noord-Holland Noord in de nationale reeks gaat van 4,28 naar 4,34 procent. Dat verloopt niet noodzakelijk in dezelfde richting als het aandeel van Openbaar bestuur, veiligheid en juridische beroepen binnen het regionale totaal van 375.000.
Welke gebieden lijken op de eindstand?
Onder de 35 vergelijkbare gebieden met een positieve meetwaarde voor Openbaar bestuur, veiligheid en juridische beroepen en een beschikbare beginmeting zijn er 5 met een hogere eindstand dan Noord-Holland Noord. De stand van 15.000 is binnen deze selectie niet gedeeld. Het dichtst in absolute aantallen komt Groningen met 17.000, gevolgd door Friesland met 12.000. Relatief aan het eigen regionale totaal lopen de andere gebieden van 2,42 procent in Achterhoek tot 4,83 procent in Zuid-Holland Centraal. Ter vergelijking staat Noord-Holland Noord op 4 procent voor Openbaar bestuur, veiligheid en juridische beroepen.
Vertaal beroepservaring naar een waarneembare handeling
Vraag in een profielgesprek over Openbaar bestuur, veiligheid en juridische beroepen in Noord-Holland Noord naar één zelfstandig genomen beslissing. Leg er een tweede herkomstprofiel naast, bijvoorbeeld Creatieve, agrarische, overige beroepen, met afgerond 19.000 werkenden in Noord-Holland Noord. Hoe anders zag de opdracht eruit voor iemand uit dat tweede werkveld? Gebruik de vergelijking met Groningen (17.000 bij Openbaar bestuur, veiligheid en juridische beroepen) om de keuze van het gespreksgebied te bespreken. De inwonerstelling bewijst geen beschikbaarheid en is ook geen telling van banen op de werkplek.




