| Meetperiode | Midden-Holland | Nederland |
|---|---|---|
| 2020 | 5.000 | 433.000 |
| 2021 | 5.000 | 449.000 |
| 2022 | 5.000 | 473.000 |
| 2023 | 6.000 | 510.000 |
| 2024 | 6.000 | 552.000 |
| 2025 | 7.000 | 555.000 |
CBS publiceert de aantallen in duizenden. Voor leesbaarheid zijn ze met duizend vermenigvuldigd. CBS StatLine 86277NED; selectie A000209, AM20.
De meetpunten voor Midden-Holland
Het verloop in Midden-Holland begint bij 5.000 in 2020 en bereikt 7.000 in 2025. In volgorde van de meetpunten zijn de tussenstappen 0, 0, +1.000, 0, +1.000 werkenden. De grootste absolute stap voor Managers valt tussen 2022 (5.000) en 2023 (6.000). In deze selectie geldt 2020 met 5.000 als laagste meetpunt, en 2025 met 7.000 als hoogste. De eindwaarde ligt daarmee 0 onder dat maximum en 2.000 boven het minimum van Midden-Holland.
Hoe verhoudt Managers zich tot het gebied?
Van 2020 tot 2025 verschoof het totaal voor Midden-Holland van 102.000 naar 113.000 werkenden. De verandering binnen Managers was +2.000, bij een totale regionale beweging van +11.000. In 2020 kwam de categorie daarmee uit op 4,9 procent van Midden-Holland en in 2025 op 6,19 procent. Binnen dezelfde regio heeft Transport en logistiek beroepen een bijna zo grote telling (7.000), vanuit 8.000 bij het eerste meetpunt. Sommige branchegroepen binnen de bron overlappen; deze twee categorieën zijn apart vergeleken.
Welke beroepsklassen veranderden in hetzelfde gebied?
Bij Bedrijfseconomische en administratieve beroepen in Midden-Holland verandert de geschatte omvang tussen 2020 en 2025 van 19.000 naar 23.000 werkenden. De beweging van +4.000 is de grootste toename of de kleinste afname onder de overige opgenomen klassen. Aan het andere uiteinde gaat Transport en logistiek beroepen van 8.000 naar 7.000 (-1.000). Voor Managers zelf is het verschil +2.000 werkenden. De drie aantallen geven geen overstapstromen tussen beroepen.
Van alle Nederlandse werkenden binnen Pedagogische beroepen woont naar schatting 1,24 procent in Midden-Holland (9.000 op 725.000). Voor jouw selectie Managers is dat 1,26 procent. In een kennismakingsprogramma kan Bedrijfseconomische en administratieve beroepen daarom ter sprake komen als afzonderlijke beroepsachtergrond. Of een inwoner uit Midden-Holland de stap naar zelfstandig ondernemerschap wil zetten, vergt een eigen gesprek.
Van Midden-Holland naar de landelijke reeks
Voor heel Nederland bedraagt Managers in 2025 555.000 werkenden; in 2020 waren het er 433.000. De landelijke beweging over dat venster komt neer op +28,2%, tegenover +40% voor Midden-Holland. In absolute aantallen ligt Nederland +122.000 ten opzichte van de beginmeting. Het aandeel van Midden-Holland in de nationale reeks gaat van 1,15 naar 1,26 procent. Dat verloopt niet noodzakelijk in dezelfde richting als het aandeel van Managers binnen het regionale totaal van 113.000.
Welke gebieden lijken op de eindstand?
Onder de 35 vergelijkbare gebieden met een positieve meetwaarde voor Managers en een beschikbare beginmeting zijn er 32 met een hogere eindstand dan Midden-Holland. De afgeronde telling 7.000 komt voor bij 2 gebieden. Het dichtst in absolute aantallen komt Drenthe met 7.000, gevolgd door Helmond-De Peel met 8.000. Relatief aan het eigen regionale totaal lopen de andere gebieden van 4,19 procent in Groningen tot 7,35 procent in Gooi en Vechtstreek. Ter vergelijking staat Midden-Holland op 6,19 procent voor Managers.
Vertaal beroepservaring naar een waarneembare handeling
Vraag in een profielgesprek over Managers in Midden-Holland naar één zelfstandig genomen beslissing. Leg er een tweede herkomstprofiel naast, bijvoorbeeld Transport en logistiek beroepen, met afgerond 7.000 werkenden in Midden-Holland. Hoe anders zag de opdracht eruit voor iemand uit dat tweede werkveld? Gebruik de vergelijking met Drenthe (7.000 bij Managers) om de keuze van het gespreksgebied te bespreken. De inwonerstelling bewijst geen beschikbaarheid en is ook geen telling van banen op de werkplek.




