| Meetperiode | Flevoland | Nederland |
|---|---|---|
| 2020 | 10.000 | 433.000 |
| 2021 | 11.000 | 449.000 |
| 2022 | 11.000 | 473.000 |
| 2023 | 12.000 | 510.000 |
| 2024 | 13.000 | 552.000 |
| 2025 | 14.000 | 555.000 |
CBS publiceert de aantallen in duizenden. Voor leesbaarheid zijn ze met duizend vermenigvuldigd. CBS StatLine 86277NED; selectie A000209, PV24.
De meetpunten voor Flevoland
Het verloop in Flevoland begint bij 10.000 in 2020 en bereikt 14.000 in 2025. In volgorde van de meetpunten zijn de tussenstappen +1.000, 0, +1.000, +1.000, +1.000 werkenden. De grootste absolute stap voor Managers valt tussen 2020 (10.000) en 2021 (11.000). In deze selectie geldt 2020 met 10.000 als laagste meetpunt, en 2025 met 14.000 als hoogste. De eindwaarde ligt daarmee 0 onder dat maximum en 4.000 boven het minimum van Flevoland.
Hoe verhoudt Managers zich tot het gebied?
Van 2020 tot 2025 verschoof het totaal voor Flevoland van 225.000 naar 254.000 werkenden. De verandering binnen Managers was +4.000, bij een totale regionale beweging van +29.000. In 2020 kwam de categorie daarmee uit op 4,44 procent van Flevoland en in 2025 op 5,51 procent. Binnen dezelfde regio heeft Creatieve, agrarische, overige beroepen een bijna zo grote telling (12.000), vanuit 16.000 bij het eerste meetpunt. Sommige branchegroepen binnen de bron overlappen; deze twee categorieën zijn apart vergeleken.
Welke beroepsklassen veranderden in hetzelfde gebied?
Bij Bedrijfseconomische en administratieve beroepen in Flevoland verandert de geschatte omvang tussen 2020 en 2025 van 41.000 naar 50.000 werkenden. De beweging van +9.000 is de grootste toename of de kleinste afname onder de overige opgenomen klassen. Aan het andere uiteinde gaat Creatieve, agrarische, overige beroepen van 16.000 naar 12.000 (-4.000). Voor Managers zelf is het verschil +4.000 werkenden. De drie aantallen geven geen overstapstromen tussen beroepen.
Van alle Nederlandse werkenden binnen Transport en logistiek beroepen woont naar schatting 2,98 procent in Flevoland (19.000 op 638.000). Voor jouw selectie Managers is dat 2,52 procent. In een kennismakingsprogramma kan Bedrijfseconomische en administratieve beroepen daarom ter sprake komen als afzonderlijke beroepsachtergrond. Of een inwoner uit Flevoland de stap naar zelfstandig ondernemerschap wil zetten, vergt een eigen gesprek.
Van Flevoland naar de landelijke reeks
Voor heel Nederland bedraagt Managers in 2025 555.000 werkenden; in 2020 waren het er 433.000. De landelijke beweging over dat venster komt neer op +28,2%, tegenover +40% voor Flevoland. In absolute aantallen ligt Nederland +122.000 ten opzichte van de beginmeting. Het aandeel van Flevoland in de nationale reeks gaat van 2,31 naar 2,52 procent. Dat verloopt niet noodzakelijk in dezelfde richting als het aandeel van Managers binnen het regionale totaal van 254.000.
Welke gebieden lijken op de eindstand?
Onder de 12 vergelijkbare gebieden met een positieve meetwaarde voor Managers en een beschikbare beginmeting zijn er 8 met een hogere eindstand dan Flevoland. De stand van 14.000 is binnen deze selectie niet gedeeld. Het dichtst in absolute aantallen komt Drenthe met 13.000, gevolgd door Fryslân met 15.000. Relatief aan het eigen regionale totaal lopen de andere gebieden van 4,04 procent in Groningen tot 6,34 procent in Noord-Holland. Ter vergelijking staat Flevoland op 5,51 procent voor Managers.
Vertaal beroepservaring naar een waarneembare handeling
Vraag in een profielgesprek over Managers in Flevoland naar één zelfstandig genomen beslissing. Leg er een tweede herkomstprofiel naast, bijvoorbeeld Creatieve, agrarische, overige beroepen, met afgerond 12.000 werkenden in Flevoland. Hoe anders zag de opdracht eruit voor iemand uit dat tweede werkveld? Gebruik de vergelijking met Drenthe (13.000 bij Managers) om de keuze van het gespreksgebied te bespreken. De inwonerstelling bewijst geen beschikbaarheid en is ook geen telling van banen op de werkplek.



